Čekání na Dashnera

 •

Dávno mě žádný příběh tak nevtáhl. Ke konci jsem se už jen modlila, aby se to jakžtakž uzavřelo, aby nás, ubohé čtenáře, autor netrápil tím, že si rozuzlení schová do dalších dílů, protože to by přece nešlo vydržet. Mé prosby byly vyslyšeny. Ale stejně jsem tak nějak neklidná.

Úplně upřímně, na další díl jsem samozřejmě tak jako tak zvědavá a už jsem prošmejdila nějaká ta diskusní fóra – a Dashner z toho se svým pokračováním nevychází nejlíp. Na Goodreads si hodně lidí stěžuje na nudu a jedna holka dokonce spočítala, kolikrát hlavní hrdina během děje usne. (Teď jste možná zvědaví, takže: 29.)

Přijde mi to celkem překvapivé, na druhé straně, asi by to nebylo poprvé v dějinách lidstva, co je jedna kniha absolutní pecka a druhá mírně řečeno propadák.

Uvidíme.
Musíme se obrnit trpělivostí, uvidíme.

Čekání nám zkrátí film, který přijde do kin v září. Oslovili jsme českého filmového distributora, zda by nechtěl poskytnout nějaké lístky na předpremiéru. Uvidíme. Pokud by chtěl, pak jasná věc – ta místa budou pro vás a promítání by předcházel knižní sraz. Takže držme si palce!

Co dál. Ve filmu hraje Dylan O’Brien. Znáte ho? Já vůbec. Nicméně poté, co mi naše šéfredaktorka dopodrobna popsala jak jeho vzezření, tak herecké výkony v seriálu Teen Wolf, jsem si ho vygooglovala a ano, přiznejme si, není k zahození!

Tu v podstatě jedinou holčičí roli dostala Kaya Scodelario. Taky neznám. Ale napadlo mě, že se na ni taky podívám, protože během čtení, jak došlo na popis této postavy, jsem si mimoděk pomyslela – no jasně, jasně, že je hubená a krásná a že má modré oči, klasika. Víte, co tím myslím? Vždycky jsou krásné. Proč nemůže být jednou jedna normální?

Prostě z ničeho nic jsem si pomyslela, že se fakt těším na Eleanor a Park, kde jsou prý úplně průměrní hrdinové, žádné zelené, modré, fialové oči, bělostná pokožka, gazelí šíje, co já vím.

Zase jen tak plácám, viďte. Ale napíšu i normální recenzi s úryvky. Se spoustou skvělých úryvků!

Zatím jen praktické připomínky. Jako třeba to, že obálku jsme nakonec vybrali podle vašeho doporučení. Takže tu hezčí, samozřejmě 😉

Název jsme chtěli nechat původní, koneckonců i Half Bad je Half Bad, tak proč ne, ale nakonec jsme po dohodě s českým filmovým distributorem zvolili název Labyrint: Útěk, protože tak se bude jmenovat i filmová verze v českých kinech.

Jo a při příležitosti vydání českého překladu pod značkou Yoli bychom taky rádi vzkřísili z mrtvých naši mobilní aplikaci, která v nynějším stavu nic moc zábavného nenabízí. Bude tam třeba kvíz a doufám, že se povede i nějaká ta jednodušší hra. Snad to teď nebude moc velký spoiler, když řeknu, že ta hra nejspíš nějakým způsobem bude vycházet z motivu labyrintu… 😛

Až to bude hotové, včas vás upozorníme!

To je zatím asi vše.

Čtení zdar!