Eleanor a Park budou nejen v tištěné podobě!

 •

Už jsme asi zmiňovali, že na podzim vydáme krásnou contemporary knihu Eleanor a Park od Rainbow Rowell? Ne? Ano? Sami ani nevíme… Ale tak to říkáme teď, vlastně takto děsně oficiálně! 🙂 Vydáme Eleanor a Parka! A to není jediná super novinka, kterou pro vás máme… chystá se i film! Jupí!

Pokud jste o této knize ještě vůbec neslyšeli, dovolte, abych vám ji alespoň trochu nastínila, ale samozřejmě ne moc, nikdo nemá rád spoilery (nebo vlastně má? :D), tak vážně jen okrajově.

Příběh je zasazen do roku 1986 a popisuje jeden rok na střední škole a jakýsi váhavý vztah dvou tamějších a dá se vlastně říct: vyvrhelů. Protože to oba dva, Eleanor a Park, opravdu jsou. A přestože oba dva ví, že první láska většinou nikdy nevydrží, si k sobě zajímavě najdou cestu… Abyste se ale dozvěděli, jak a jak vlastně jejich vztah bude vypadat, musíte si chviličku počkat. Slibujeme ale, že to vážně bude stát za to. Vážně.

Ono takhle to zní asi dost obyčejně, ale věřte mi a klidně se podívejte na ohlasy a recenze na knihu, ono to tak obyčejné vážně nebude. 😉

Jasně, správně. Zmíněný film. Tak ten bude. A sama autorka knihy byla zaúkolována napsáním scénáře, takže to vážně bude mít její skvělý styl. Kniha je také vyprávěna z pohledu jak Eleanor, tak i Parka a oba pohledy jsou jaksi paralelní a filmové studio už uvažuje o tom, jak něco takového provede na plátně, aby to mělo přesně takový efekt, jaký to má v knize. Tak snad to vymyslí opravdu dobře, aby se to všechno povedlo.

Samozřejmě, celá produkce je zatím v počátcích. Všechno se teprve připravuje a pravděpodobně by se mělo začít natáčet až někdy v roce 2015, takže si na film ještě hodnou chvíli počkáme. To nám ale nebrání v tom, abychom se už teď aspoň trochu těšili, že? 😉