Greenovy knihy jako filmy

 •

Zatím poslední kniha Johna Greena: Hvězdy nám nepřály, byla velice úspěšně uvedena na filmová plátna a získává samé kladné ohlasy. Doufáme, že už jste všichni příběh četli, film viděli a pořádně ho oplakali! :)) Úspěch příběhu Hazel a Augusta je obrovský, a tak se není čemu divit, že i další Greenovy knihy budou zfilmovány. A to velice brzy.

Skoro okamžitě po uvedení Hvězd do kin byla totiž zveřejněna zpráva, že knihaPaper Towns, vycházející na podzim tohoto roku jako Papírová města, se také dočká svého filmu. Známe už i datum premiéry, herce, který si střihne hlavní roli a několik lidí z filmového štábu.

Takže, premiéru budou mít Papírová města 31. července příští roku. Hlavní postavu, Quentina přezdívaného pouze Q, si zahraje Nat Wolff. Toho byste si rozhodně měli pamatovat právě z filmu Hvězdy nám nepřály. Ne, ve Hvězdách nehrál sice Guse, ale jeho kamaráda Izáka a věřím, že se role Quentina zhostí velice dobře. Propojení s filmovými Hvězdami ale nekončí! Na scénářiPapírových měst budou totiž pracovat stejní lidé jako na scénáři Hvězd a oba dva filmy budou mít i stejné producenty. A John Green se evidentně bude také na vytváření filmu podílet. Že by se mu konečně podařilo natočit scénu, která by ve filmu nakonec zůstala? 🙂  

Věděli jste totiž, že John Green natočil kraťoučkou scénku do Hvězd? Odehrává se na letišti, když Hazel a Augustus odlétají do Amsterodamu. Ve filmu ji sice nakonec nenajdeme, ale podívat se na ni rozhodně můžeme. Také vám to přijde strašně roztomilé?

Papírová města ale nejsou jedinou Johnovou knihou, jejíž filmové zpracování se chystá. Kdepak! Právě se pracuje i na knizeLooking For Alaska, která u nás vyšla pod názvem Hledání Aljašky. U této knihy, potažmo filmu, není zatím stanoveno žádné datum premiéry ani nejsou zveřejněni žádní herci. Známe pouze jedno jméno: Sarah Polley. Sarah Polley je známá a uznává kanadská herečka, režisérka a scénáristka, která momentálně pracuje na scénáři a pravděpodobně bude celý film i režírovat. Více informací ale zatím zveřejněno nebylo, tak snad se dozvíme něco dalšího brzy.

Tak co na to říkáte? Jste rádi, že se Greenovy knihy budou natáčet, nebo byste tyto příběhy raději viděli pouze na stránkách knih?