Jak jsme Hvězdně srazovali

 •

Když se schází knihomolové, milovníci knih a knižní blogerstvo, bývá to už samo o sobě hvězdné a báječné. Jenže my si tentokrát naše setkání posunuli ještě na vyšší úroveň a dali jsme mu pomyslnou korunku. Náš sraz jsme totiž završili předpremiérou filmu Hvězdy nám nepřály, aby to bylo opravdu parádní a hvězdné. A opravdu to takové bylo, věřte mi.

Řeknu vám, příprava takového srazu není vůbec žádná legrace. Dost jsme se s Míšou zapotily. Dát dohromady seznam hostů, všechny pozvat a sesbírat odpovědi, pozvat další osazenstvo, abychom naplnili požadovaný počet… člověk si řekne, že je to jenom mailování (které, pravda, odbyla Míša, takže já bych asi neměla nic říkat :D), ale jakou to dá práci! A co teprve vymyslet, co tam vlastně se všemi těmi lidmi budeme dělat! To byla teprve fuška (a už opravdu moje práce)!

Jedno bylo jasné, bude knižní aukce/bazar. Ta se objevila docela nedávno na jednom srazu v Hradci Králové a všichni přítomní usoudili, že je to naprosto super věc a že by se měla praktikovat častěji. Tak jsem ji zařadila do programu. Pak bylo jasné, že musí být i nějaká ta soutěž, protože jsme měli k dispozici pět zbrusu nových výtisků našeho nového vydání Hvězd a protože bez soutěže by to zkrátka nešlo. No jo, jenže co to bude za soutěž? Popravdě, nejdřív se mi vůbec nechtěl vytvářet nějaký kvíz, neměla jsem na něj náladu a říkala jsem si, že je to už taková ohraná forma soutěžení. Takže jsem si docela značnou chvíli opravdu hrála s myšlenkou, že bychom na srazu opravdu něco hráli… nějaké scénky motivované knihou, nebo hádaní něčeho, jenže nakonec jsem usoudila, že se to k Hvězdám prostě nehodí. Řekla jsem si, že je to takový zvláštní a značně intimní příběh, že by někomu nemuselo něco podobně akčního úplně vyhovovat (to že mě vůbec nic nenapadalo, je ale naprosto vedlejší!).

Takže jsem nakonec opravdu skončila u toho kvízu. A musím říct, že mě jeho vytváření překvapivě strašně moc bavilo a že jsem na něj docela pyšná. Dala jsem si s ním dost práce a přijde mi, že mám takové hezké otázky (což teda nevím, jestli všichni dokázali ocenit :D). Nebojte, budete mít možnost se na něj podívat, slibuju. 😉

Takže co se tedy na srazu dělo? Povídalo se a povídalo se, diskutovalo se o knihách a všem možném, bavili jsme se o Hvězdách a kolik si myslíme, že v průběhu filmu uslzíme kapesníků a tak podobně. Evidentně se tedy taky soutěžilo a nakonec se v takové rychlo-aukci vydražily všechny knihy, které se nám sešly… a zkrátka to bylo celé fajn. Tak doufám, že si sraz všichni přítomní opravdu užili! Jen mě mrzí, že jsem totálně hloupá, a přestože jsem s sebou opravdu měla fotící techniku, zapomněla jsem ji vyndat a uspořádat hromadnou fotku. 🙁 Tak příště! 😉

Ano, ještě film se konal, nebojte, na ten bych vážně nezapomněla. To se totiž opravdu nedá!

Musím ale říct, že jsem se ho dost bála. Přece jenom by se to dalo docela slušně pokazit, což už se stalo opravdu mockrát. Jenže tady se to nestalo. Filmaři si z knihy vytáhli přesně to, co potřebovali, skvěle to dali dohromady, dodali tomu skvělý obraz, parádní soundtrack (který si můžete poslechnout tady, opravdu vřele doporučuju) a všechno to zvládli zahrát báječní herci. Takže opravdu smekám.

A atmosféra v kině byla naprosto parádní, a proto nám všem skvěle umocnila už tak báječný zážitek. Ale i takhle s odstupem si troufám tvrdit, že se film opravdu povedl. A budu možná i dost troufalá, když prohlásím, že se mi možná líbil o chlup víc (ale ne o Anselův chlup :D) než samotná kniha. Abych si ale vytvořila opravdu pořádný názor, potřebuju film vidět ještě jednou. Což ale rozhodně plánuju a vyrazím do kina co nejdříve. 🙂

A pokud do kina vyrazíte vy (což tedy pevně věřím, že uděláte), tak doporučuju nechodit sám. Je totiž něco opravdu jiného dívat se na podobný film sám doma, nebo s  kamarády v kině, kdy se můžete podělit o jakoukoliv poznámku, emoci a případně i o ten kapesník, protože vy už jste všechny smáčeli slzami.

Všem přítomným děkujeme za skvělé odpoledne, doufáme, že si to velice brzy zopakujeme… a abych nezapomněla! DFTBA! 🙂