Ohlédnutí na náš knižní rok 2014 a výhled na 2015!

 •

A je to tak! První rok s YOLI je u konce! Bylo to krásných dvanáct měsíců plných zajímavých a jedinečných knih. Tak schválně, kolik z našich knih jste četli?

Dávali jsme vám prostor vyjádřit se na našem Facebooku, zda víte, kolik knih to za ten rok přesně bylo a kolik si jich přesně pamatujete. Ohromně jste nás překvapili! Dokonce se objevilo pár přesných odpovědí, a to dokonce i podle pořadí vydání! Páni! (To nevíme ani my, ale psst :D) Děláte nám obrovskou radost, že něco takového víte, vážně! Děkujeme! :))

Pojďme se na ty naše letošní knihy podívat:

Celkem jich bylo 19, což je průměrně víc jak jedna kniha na měsíc a to je úplně nádherné! Každý měsíc jste od nás měli něco nového ke čtení, to je pro nás strašně krásná představa!

Teď nám ale povězte vy, která naše kniha z roku 2014 se vám nejvíce zapsala do mysli a do srdíčka?

Nebudeme tu ale tlachat jenom o knihách už dávno vyšlých (přestože na některé vážně nemůžeme vůbec zapomenout) a podíváme se trochu na náš knižní rok 2015. Nezmíníme tu samozřejmě všechno, jen tak jako upozorníme na některé z chystaných titulů.

Naši první knihou roku 2015 bude Eden od Helen Douglas, ta se bude točit kolem cestování časem a vážných úkolů z budoucnosti. Vydáme i další knihu od Johna Greena: Příliš mnoho Kateřin. Dále budeme pokračovat v sériích od našich oblíbených autorů, takže se dočkáte pokračování knihy Jen jeden den a Zůstaň se mnou od Gayle Formanové, ale také druhých dílů k Half Bad od Sally Green a Královně Tearlingu od Eriky Johansenové a samozřejmě se dočkáte i závěru velice napínavé série Jamese Dashner, protože vydáme třetí díl jeho Labyrintu.

Vydáme samozřejmě i nějaké úplné novinky! Jednou takovou bude série, kterou společně napsaly Cassandra Clareová (Nástroje smrti) a Holly Blacková (Daň Peklu; Panenka z kostí), bude se jmenovat Magisterium a první díl ponese název Železená zkouška. Další novinkou bude série od v zahraničí velice známé Abbi Glines, vydáme totiž Hranice nevinnosti. A rozhodně nesmíme zapomenout na báječnou knihu od Rainbow Rowell (Eleanor a Park), Fangirl! Té se dočkáte už v první polovině roku! A máme ohromnou radost, že budeme vydávat od Jennifer Nivenové knihu Všechny malé zázraky a od Avy Dellaire knihu Dopisy na konec světa, máte se totiž rozhodně na co těšit!

Kdyby se cokoliv změnilo nebo se objevily nové knihy v našich plánech, samozřejmě vás budeme okamžitě informovat na našem Facebooku. 🙂

Na jakou knihu se těšíte nejvíc?

Tímto bychom vám také chtěli popřát krásného Silvestra a úžasný vstup do nového roku! 🙂