Druhý YOLI piknik!

 •

Jelikož měl první YOLI piknik nesmírný úspěch, vyslyšeli jsme prosby fanoušků a knihomolů a rozhodli se uspořádat druhý piknik spojený s rozloučením s létem.

A tak jsme se v úterý 30. srpna, tedy v předposlední den prázdnin, sešli opět v Kinského zahradě v Praze s dekami, knihami a košíky plnými dobrot. Jak se mi to tak zdálo, nikdo se příliš nestyděl – a pokud ano, tak jenom chvilku na začátku. Proč taky! Byli jsme mezi “svými” – mezi členy klanu knihomolů, mezi ostatními fanoušky YOLI, mezi stejnými blázny, kteří dokážou strávit celé hodiny diskutováním o tom, jestli je lepší Jace nebo Alec (Alec, samozřejmě!) nebo která je nejlepší kniha od Johna Greena.

Počasí nám tentokrát přálo přímo ukázkově. Svítilo sluníčko, ale nebylo žádné šílené vedro. Kinského zahradu jsme měli skoro sami pro sebe (všeichni asi vyrazili na nákupy školních penálů a sešitů) a několik účastníků si vzalo letní outfit – ten nejletnější jsme odměnili výtiskem Odvrácené tváře lásky.

A povídali jsme si! O Nedej se, samozřejmě, protože to je nejprodávanější YOLI kniha letošního léta. Někteří říkali, že se jim Nedej se líbilo víc než Fangirl, což nás hrozně potěšilo. Pak taky o knize Uvnitř mé hlavy. Jedna slečna mi dokonce řekla, že jí tahle kniha hrozně pomohla ve skutečném životě, protože její bratr má jistou psychickou poruchu a čtení pro ni tak mělo obrovský význam.

Hodně účastníků se ptalo na nové knihy od oblíbených autorek Rainbow Rowellové a Colleen Hooverové. Od Rainbow momentálně nic neplánujeme, protože z žánru young adult jsme už od ní vydali všechno, ale od Colleen ano. Momentálně nemůžeme prozradit co, protože jednání jsou v plném proudu, ale bude to pecka!

Mimochodem, strhla se poměrně zajímavá debata o knize Copatá máma od Barbory Bečvářové. O obálce i o jejím obsahu. Jsem moc zvědavý, jak se bude líbit, až vyjde. V září kromě ní vyjde taky novinka od Gayle Formanové Byla jsem tu. Na říjen je pak naplánovaný Rozkaz zabít, což je prequel Labyrintu, a Mechanická princezna. V listopadu chystáme vydání knihy Mluv a čtvrtý díl After s podtitulem Pouto. A před Vánoci ještě vyjde Dreamologie a Napůl ztracený. Máte se tedy na co těšit!

MOJE TOP MOMENTY Z YOLI PIKNIKU:

  • Hančiny muffiny s kokosem, mandlemi a datlemi
  • Míšino vyjádření v tom smyslu, že YOLI je nejlepší české nakladatelství
  • Pepovy skořicové krachle
  • Zuzčino nadšení do trilogie Half Bad
  • Společné diskuze o knížkách a spisovatelích

Hrozně jsem si to užil a podle toho, co říkali ostatní, tak oni taky! Takže nezbývá než poděkovat všem, kdo dorazili, a těšit se zase někdy příště na viděnou na nějaké YOLI akci! 🙂