Pokřtili jsme Copatou mámu! A další novinky!

 •

Když jsme začátkem října vydávali Copatou mámu, říkali jsme si v redakci, že doufáme, že se bude českým čtenářům líbit. Dosud jsme totiž vydávali jenom knihy zahraničních autorů a podle mě to je škoda, protože české prostředí dokáže nabídnout mnohdy mnohem zajímavější náměty než to americké. A tak jsme se Copaté mámě a její autorce Barboře Bečvářové rozhodli uspořádat slavnostní autogramiádu.

Akce se konala v knihkupectví Dobrovský na Václaváku v Praze a kromě autorčiných příbuzných dorazila i kupa fanoušků YOLI (vesměs nadšených z Copaté mámy) a taky pár náhodných kolemjdoucích.

Za stolečkem se kromě zářící Barbory Bečvářové, která si skutečně upletla copy, aby připomínala svou hlavní hrdinku Lucku, usedla redaktorka knihy Anna Urbanová, moderátorka Alexandra Fraisová a taky moje maličkost. Bylo to poprvé, kdy jsem na autogramiádě seděl na „druhé straně“, takže jsem si to moc užíval.

„Když jdu kolem knihkupectví, jasně že jdu dovnitř a podívám se, jestli tam mají Copatou mámu. Často si to i fotím,“ přiznala se smíchem sympatická autorka, která podle svých slov už začíná pracovat na něčem dalším. Nakladatelství YOLI ji totiž díky hezkému přijetí ze strany čtenářů požádalo, zda by nechtěla napsat něco dalšího.

Redaktorka Anna Urbanová prozradila, že spolupráce s autorkou probíhala ve velice příjemné atmosféře, sama se v té době totiž vrátila z mateřské dovolené, takže tušila, čím si hlavní hrdinka prochází.

„Já se ale musím přiznat, že jsem až dodnes vlastně nevěděla, kdo je na druhé straně klávesnice, jestli to třeba není nějaká šedesátiletá paní. Dokonce jsem se bála v e-mailové komunikaci používat smajlíky,“ prozradila Barbora Bečvářová, která se se svou redaktorkou na křtu viděla naživo poprvé.

A já jsem potom dostal slovo, abych představil pár novinek, které chystáme na příští rok. YOLI totiž začne vydávat i knihy nejen beletristické, ale také lifestylové. Na jaro například chystáme zábavně pojatou knihu o sexu od nejúspěšnější španělské YouTuberky nebo nádherně ilustrovanou knížku o módě.

Ale nebojte! To neznamená, že zanevřeme na dobré příběhy. V lednu vydáme výborně hodnocenou knihu Simon vs Homo Sapiens od Becky Albertali a na jaro také chystáme další knihu od Colleen Hooverové Maybe Someday nebo novinku od Jennifer Nivenové Holding Up The Universe.

Čili kdo nepřišel, ten o hodně přišel (minimálně o autorčin podpis). Ale všichni čtenáři dobrých knih se mají na co těšit!