Šťastný svátek zamilovaných vám přeje YOLI!

 •

Jestli máte přítele nebo přítelkyni, nejspíš plánujete den svatého Valentýna strávit s nimi. Mám pocit, že společnost jaksi předpokládá, že kdo ten den stráví sám, je lůzr a životní ztroskotanec. Jenže my lůzři a ztroskotanci, kteří budeme nejspíš forever alone, taky potřebujeme společnost! Letos jsem se proto rozhodl, že Valentýna strávím s nějakou pěknou knihou – samozřejmě od YOLI!

Pokud nemáte s kým jít na rande, popadněte některou z níže uvedených knížek a uvidíte, že najednou všechno bude fajn! Knihy totiž mají tuhle kouzelnou moc – přenesou vás daleko od nudy, šedi a osamělosti všedních dnů. Za báječnými, vtipnými a krásnými lidmi, s nimiž nikdy není nuda – a nikdy vám nezlomí srdce…

Předpokládám, že knihu Hvězdy nám nepřály od Johna Greena nemá smysl blíže představovat, jestli jste praví fanoušci YOLI, už jste je nepochybně četli aspoň patnáctkrát! Hvězdy jsou fakt kniha, u které se budete smát i brečet, protože ten příběh je o lásce i o smrti, což jsou prostě silná témata (viz Romeo a Julie, že jo?). Čtěte pouze s balením kapesníčků po ruce!

Colleen Hooverová taky píše knihy, s kterými můžete prožít Valentýna, aniž byste se museli stydět. Její hrdinové jsou mladí, zamilovaní, ale prožívají si obvykle určité osobní peklo. Knihy jako Bez naděje nebo Ztracená naděje mají zvláštní atmosféru – zpočátku se tváří jako běžný teenagerský románek, ale v závěru se promění v nefalšovaný thriller. V polovině února od Hooverové vyjde Odvrácená tvář lásky, což je už trochu víc hardcore, ale pořád neuvěřitelně čtivá kniha!

O tom, jaké to je být poprvé zamilován, vypráví taky Eleanor a Park z pera (nebo spíš klávesnice) Rainbow Rowellové. To je kniha, která dává naději všem, kdo nevypadají zrovna jako královna plesu nebo největší školní sportovec. Eleanor je totiž baculatá zrzka a Park je Asiat fascinovaný komiksy. Tihle dva outsideři si k sobě začnou nacházet cestu a je to hrozně milé čtení.

Série After od Anny Todd dělí naše fanoušky na dvě poloviny – jedna ji nenávidí, druhá zbožňuje. Přiznávám se, že jsem první díl slupl asi za tři dny i navzdory tomu, že mi zápletka přišla přinejmenším naivní. To mě nejspíš řadí spíš k fanouškům. Jestli vám v osobním životě chybí láska a romantika, After: Polibek vám ji dodá v instantní kondenzované podobě. Budete s Tessou a Hardinem prožívat jejich vášně i nenávist, budeme jim střídavě fandit a střídavě je odsuzovat, protože tahle láska není pro každého…

Která z knih YOLI vám přijde nejromantičtější? Hranice nevinnosti? Dopisy na konec světa? Jen jeden den? Některá z výše uvedených, nebo naopak některá, jejíž jméno tady nepadlo? Budeme rádi, když nám napíšete – třeba některého knihomola navnadíte a Valentýna tak nebude muset slavit sám!