YOLI slaví třetí narozeniny!

 •

Už tři roky těch nejkrásnějších příběhů…

Je to tak, těžko tomu uvěřit, ale od chvíle, kdy vyšla první kniha z YOLI, už to jsou neuvěřitelné 3 roky! A protože si to zaslouží pořádnou oslavu, opět jsem se ujal organizace narozeninové party pro blogery, čtenáře i ostatní fanoušky oblíbeného nakladatelství s motýlkem v logu. Narozeninová oslava se konala 7. března 2017 od 16 hodin v naší oblíbené kavárně Kampus, kde se konaly dosud všechny narozeniny – i samotný křest YOLI v roce 2014 (tehdy to ještě zařizovala moje předchůdkyně Míša).

Účast byla opravdu hojná, dorazilo téměř 50 příznivců YOLI! A narozeniny jsme si pořádně užili. Přečetli jsme úryvek z chystané dubnové novinky Tíha vesmíru od Jennifer Nivenové, autorky knihy Všechny malé zázraky. Já jsem četl Jacka, Anežka Libby, což bylo fakt vtipné. Pak naše Hanka připravila záludný kvíz – dělá je rok od roku těžší, ale ceny za to letos stály – ve hře byly samé novinky včetně Probuzení Simona Spiera!

Co YOLI chystá na rok 2017?

– duben: Váha vesmíru, Láska v prachu hvězd (tuhle knihu všichni účastníci dostali jako předběžný recenzní výtisk, aby mohli včas načíst a doporučit, momentálně velký hit v zahraničí, tak trochu netradiční love story)

– květen: Lookbook – říkali jsme už, že chceme vydávat více populárně naučných knih a tahle roztomilá kniha o módě bude taková zkouška vod, najdete tam všechny možné módní styly i úžasné ilustrace, redaktorka Jana je hlavně nadšená z kapitoly o botech a podpatcích 🙂

– červen: Možná jednou od Colleen Hooverové (tu vydáváme vyloženě na vaše přání, tak si ji koukejte koupit, až vyjde!), Horečka od Jamese Dashnera, což je další prequel k Labyrintu

– červenec: Tisíc polibků od Tillie Coleové – mezinárodní fenomén, který vám zlomí srdce. Však si počkejte…

Po mém proslovu následovalo slavnostní krájení nádherného dortu. Letos byl s čokoládou a višněmi a nejenže skvěle chutnal, ale byl prostě překrásný! Opravdu škoda ho jíst, jak kdosi správně podotknul.

No a pak už následovala jenom volná zábava, kterou mnozí využili i k focení v našem improvizovaném fotokoutku s rekvizitami, které jsem vystřihoval asi dva dny předem.

Bylo to skvělé. Jsem rád, že si to všichni tak užívali. Slyšel jsem samé nadšené reakce. Nejvíc mě potěšilo, jak všichni vybuchli radostí, když jsem slavnostně předával #yoliponozky, protože to byl takový můj osobní projekt, překvapení, do kterého jsem se obul a dotáhl ho od prvního nápadu až ke skutečnému provedení. (Reportáž z továrny na ponožky již brzy na tomhle webu!).

Takže co dodat? Za sebe YOLI přeju, ať se mu i nadále daří a ať náš motýlek letí výš a výš až ke hvězdám… 🙂

Děkujeme, že naše knihy kupujete. Děkujeme, že nás čtete!