PRVNÍ YOLI PIKNIK 2017!

 •

YOLI piknik loni začal jako setkání pár nadšených knihomolů, moc nás proto těší, že na prvním letošním YOLI pikniku se nás sešlo ještě víc než loni!

Po dnešním dni už věříme na zázraky. Navzdory předpovědi, že bude celé odpoledne pršet a bouřit, nakonec nespadla ani kapka a celou dobu našeho YOLI pikniku krásně svítilo sluníčko! Takovéhle počasí na objednávku si prosíme častěji!

Ačkoliv celá akce měla začít ve tři, my, coby organizátoři, jsme dorazili trochu dřív – a k našemu údivu už tam skupinka nadšenců čekala! 

“No, my jsme tady už od dvou, nemohly jsme se dočkat,” prohlásila blogerka Míša, která upekla skvělý cheesecake ve stylu Simona Spiera (ano, byl celý ze sušenek Oreos!).

S úderem třetí se začali trousit další blogeři, knihomolové a fanoušci YOLI. Mnozí na některém z našich YOLI pikniků už loni byli, pro některé to byla premiéra, ale rychle jsme se všichni seznámili a příjemné debaty mohly začít!

Ústředním tématem byly knihy Colleen Hooverové, obzvlášť aktuální novinka Možná jednou. Ze všech stran jsme slyšeli chválu, což nás moc potěšilo! Colleen Hooverovou totiž máme fakt rádi a na příští rok plánujeme novinku It Ends With Us vydat česky!

Když už jsme u těch plánů, představili jsme nástřel edičního plánu! 

V červenci se těšte na Tisíc polibků, což je úžasný sladký příběh perfektní na odpočinek někde na pláži. 

Na podzim pak vydáme detektivku Jeden z nás lže, která začíná tím, že pět studentů je po škole – přežijí ovšem jenom čtyři. Kdo vraždil? Nemůžeme se dočkat, až tuhle pecku vydáme česky!

Chystáme taky vydání scénáře muzikálu Drobka Coopera z knihy Will Grayson, Will Grayson a vtipnou knížku Tahle kniha není o sexu.

Jo a protože jste se hodně ptali, nová kniha od Becky Albertalli bude! Takže pokud se vám líbilo Probuzení Simona Spiera, těšte se na příští rok!

Ale teď zpátky k jídlu. Letos jste se opravdu předvedli! Kromě již zmíněného cheesecaku z Oreos jsme ochutnali jemné lívance, muffiny s nápisem YOLI, sendviče všeho druhu, krachle, sušenky z arašídového másla, čerstvé jahody, koláč z rebarbory třešní a dalšího ovoce (mňam!), vláčnou banánovou bábovku, pomazánku z avokáda… Zapomněli jsme asi tak na tisíc dalších dobrot, ale než bychom to vyjmenovali, tak by byl zítřek… Škoda, že naše žaludky mají jenom omezenou kapacitu, protože to všechno vypadalo skvěle!

Kromě povídání o knihách jsme stihli uspořádat již tradiční soutěž o nejletnější outfit (vyhrála Anežka se svým kombem květinové šaty a květinová čelenka) a o tři nejlepší pokrmy. Připadali jsme si jako v Prostřenu! 

Prostě, bylo to skvělé! Doufáme, že jste si to odpoledne na křídlech příběhů užili jako my. Rozhodně to vypadalo, že nikdo nestrádal a že se nikdo nenudil! Tak se těšíme na příště! 🙂