Vysvědčení! Prázdniny! Léto! Volno!

 •

A je to tady, další školní/akademický/pracovní rok za námi. Určitě plánujete přes léto samé skvělé věci a určitě je budete doprovázet těmi nejlepšími knihami. Pokud byste se náhodou nemohli rozhodnout, máme tady pro vás výběr našich pěti nejlepších letních knih! A taky tip na jednu novinku, pojďme na to.

Jen jeden den od Gayle Formanové je kniha o hned několika velkých a důležitých životních cestách. A nejen těch skutečných, které vyžadují přesun z místa na místo, ale také o těch osobních, vnitřních. Točí se kolem Lulu a Willema, her Williama Shakespeara, odehrává se v Paříži a druhý díl potom v Amsterdamu. Ideální četba na prázdniny!

V našich podmínkách si pořádné vnitrostátní roadtripy tak úplně nemůžeme dovolit. Nezbývá nám tedy nic jiného, než případně vyjet za hranice anebo si o roadtripech přečíst… A takový zážitek nabízí Papírová města Johna Greena. A rozhodně se nejedná pouze o roadtrip, najdete toho v knize mnohem víc a určitě se budete bavit, Green má skvělý smysl pro humor!

Co si takhle o prázdninách přečíst něco ze školního prostředí? Ať vás doprovází takový ten příjemný a škodolibý pocit, že vás se to právě vůbec netýká, ha! Tak to pak sáhněte po Nedej se Rainbow Rowellové, abyste poznali toho nejhoršího vyvoleného kouzelníka na světě.

Určitě si chcete přes léto pořádně odpočinout, vypnout a nad nic ne úplně jednoduchým nemyslet… Přece jenom je ale potřeba mozkové závity udržovat trochu v pochodu, a tak doporučujeme knihu od Francesky Zappii: Uvnitř mé hlavy. Budete se smát, možná budete i plakat, ale rozhodně budete Alex strašně moc fandit a snažit se poznat, jestli si náhodou zrovna něco nevymyslela…

A až si budete chtít opravdu sáhnout po velice milé a odpočinkové četbě, která je ideální k odpolednímu posezení na sluníčku a k nějaké zmrzlině či chlazenému pití, sáhněte po Růži pro Charlotte od dvojice autorek Elizabeth Craftové a Shei Olsenové. Jedná se přesně o takový ten lehký letní románek, který přes léto všichni potřebujeme.

A kdybyste náhodou takového letního románku neměli dost, na začátku července vydáváme další: Tisíc polibků od Tillie Coleové a už se nemůžeme dočkat, až si knihu přečtete! A aby vám náhodou neunikla, můžete si ji už teď předobjednat.

Nám nezbývá než vám popřát krásné léto, všechno si pořádně užijte a až se vrátíte, budou na vás čekat naše nové knihy, které pro vás chystáme na podzim.

Napište nám, jaké máte plány na léto! Jsme zvědaví! (A určitě budeme závidět!)