Nestává se to, ale na konci jsem dokonce uronila slzu!

 •

Každý z nás si určitě už prošel tím obdobím, kdy nás nic nebavilo, vše nás unavovalo a zkrátka a dobře nic nebylo takové, jaké by být mělo. To se dělo i mně, byla jsem neustále unavená, nemohla jsem se učit a trápila mě ustavičná nervozita. V takovém období samozřejmě ani knihomola nebaví číst. Všechno je nezajímavé, nedotažené a nudné. Po pár dnech vám konečně dojde, co vám chybí. U mě to byla romantika a díky bohu mi do rukou padla právě tato kniha! Přesně včas!

Měla jsem prostě jen chuť vzít si Charlotte pod peřinu, začíst se a věřit, že právě ona mi pomůže překonat všechno, co se mi honilo tou dobou v hlavě. Abyste mě pochopili, potřebovala jsem kamarádku, která bude stejně pitomá a zbrklá jako já, se kterou se ztotožním a která mi bude rozumět. Já Charlotte rozuměla a ona mi za to pomohla. Dnes bych vám chtěla předat část jejího příběhu a bude jen na vás, jestli jí i vy dáte šanci, aby vám zlepšila den.

Charlotte je obyčejná osmnáctiletá holka, která má před maturitou. Má pevně stanovené cíle. Odmaturovat, dostat se na Stanford a vystudovat ho. Jelikož žije v malém bytě se svou babičkou, starší sestrou a jejím synem, tak je vám jasné, že na nějaké školné rozhodně peníze nezbydou. Proto Charlotte pracuje v místním květinářství. Jejím dalším pravidlem, krom ostatních, je vyhýbat se klukům a všem akcím, které jsou s nimi spojené. To znamená žádné party, oslavy ani kina. Proč? Charlottina babička, matka i sestra otěhotněly hodně brzo, protože si myslely, že našly toho pravého, který se samozřejmě otcovství lekl a utekl a ony na děti zůstaly samy. Charlotte takto život zahodit nechce, a proto si stanovila pevné priority. Nic ale nevydrží věčně, že? Vše se změní jednoho dne, kdy do květinářství přijde pohledný Tate, který otočí Charlottin vesmír i s jejími pravidly vzhůru nohama. Začne se jí dvořit, jak to vám nepovím, protože je to něco tak krásného, že by si to každá holka měla přečíst sama. Charlotte nakonec svolí a jde s ním na rande. Na něm ale zjistí, že Tate není nikdo jiný než slavný zpěvák, kterého milují všechny holky na světě. Co teď? Má utéct nebo zůstat? Co když jí Tate přeci jen neřekl celou pravdu?
Že vám to zní jako “Girl Online”? Omyl! Tohle je 1000x lepší! Ptáte se proč? Hlavní hrdinka v této knize není naivní, ale rozumná a její hloupé chování je jen díky zamilovanosti a holky upřímně, takhle se chováme všechny, když přijde na scénu ten pravý.

A právě tohle je na knize to dokonalé. Autorka celý příběh napsala tak jemně a reálně. Jsem si jistá, že každá holka se alespoň z části v Charlotte najde. Kniha se četla sama a na konci jsem dokonce uronila slzu, což se mi až tak moc často nestává.

K Charlotte jsem se už vyjádřila, ale co Tate? To je ten nejsladší a nejvíc romantický kluk pod sluncem. Pokud by se mi dvořil někdo takový, tak sedám na letadlo a letím i přes půl světa, jen abych mu poděkovala. Tatea si zamilujete, a i když ho někdy budete nenávidět, tak mi věřte, že jeho šarm a charakter jen tak nezmizí.

Ještě k jedné postavě bych se vlastně ráda vyjádřila. Jde o Charlottina nejlepšího kamaráda Carlose. Carlos je gay a je to takový ten správný bff navěky. Já kdybych mohla, tak ho Charlotte ukradnu, vyvedu z knihy a nechám si ho. Pochopíte, až se s ním seznámíte.

Jediná věc, která knihu trošku shazuje, je fakt, že bohužel nepřináší nic nového. Jsem si celkem jistá, že byste našli spoustu knih, které jsou této podobné, ale věřte mi, pokud jste v příšerné náladě a nic vás nebaví, tak tohle je váš lék.

Za mě tedy rozhodně ano! Od příběhu jsem upřímně nic nečekala a nakonec bych si ho nechala jen pro sebe, protože mě opravdu svým způsobem zachránil. Na druhou stranu vím, že může zlepšit den někomu jinému, který mi možná potom i poděkuje. Vážně neváhejte a tuhle novinku vyzkoušejte! Jednoduše není nad to, když dostanete tu pravou knihu v ten správný čas.

P. S. Pokud jste fanoušky Colleen Hoover a nemůžete se dočkat její nové knihy, tak mi věřte, že Charlotte vám skvěle pomůže zkrátit čas.

(http://penny-and-books.blog.cz)