Čtenářská recenze: Zůstaň se mnou

 •

Tohle je jedna z knih, která Vám něco dá. Nedá Vám skvělý dějový zážitek, ale dá Vám něco nepopsatelně důležitého. Něco, co nedovedu vysvětlit. Zanechá to stopu na Vašem myšlení, alespoň z části. Knihu mi poslalo nakladatelství YOLI, které převážně vydává young adulut knihy.  Děkuji Vám, za poskytnutí recenzního výtisku, ještě jednou.

Máte rádi smutné knihy? Já je přímo zbožňuji. Jsem přesvědčena, že smutné knihy Vám něco dají. Tohle je případ této knihy. Ze začátku si člověk říká, že kniha asi nejspíš bude o nějaké holce, která má dokonalý život, ale zde se stáváme svědky toho, jak se z toho stane opak. Tato věta bude znít jak z obálky bestselleru, ale je to neskutečně dojemný příběh.

Když se člověk zamyslí nad tím, co by dělal, kdyby prožíval stejný příběh, tak celou knihu bere tak nějak jinak. Co byste dělali Vy, kdybyste byli na Miině místě? Vrátili byste se zpět při vědomí toho, že na Vás nebudou čekat rodiče ani sourozenci? Já nevím.

Myslíte si, že může být pravda, to, že když jste v bezvědomí, tak máme možnost volby? Kniha je natolik realistická, že bych tomu i věřila, ale myslím, že to je jen výplod autorčiny fantazie. Ale co já o tom mohu vědět?

Každý jistě usoudí, že v této knize nejde o epický děj, proto některým jedincům přijde nudná či nezajímavá, ale u mě to tak není. Je zajímavé číst ty Miiny pocity a to, co se v ní odehrává. Bohužel se dá skvěle předpovídat, co se stane, takže nečekejte žádné překvapení.

Pokud Vás kniha zaujala, tak právě vyšel stejnojmenný film, který jsem sice ještě neviděla, ale brzy ho shlédnu. Doufám, že film bude obsahovat alespoň polovinu skvělého obsahu jako kniha. Myslím, že by tato kniha neměla chybět v knihovně young adulut knihomola, ale mé uvážení je čistě teoretické. Mimo jiné Vás určitě potěší obálka knihy, která je naprosto dokonalá.

Jak jste jistě očekávali, knihu Vám mohu jenom doporučit. V Česku již vyšel druhý díl této mini série Žít pro lásku, který se jmenuje Kam jsi odešla.  Věřím, že se Vám dnešní recenze líbila, a že knize dáte šanci.

Autorka recenze: http://my-ideallife.blogspot.cz/