STÁŽISTKA MARKÉTA DOPORUČUJE: 5 YOLI knih, které jsem četla v roce 2017

 •

YOLI poslední dobou vydává tolik skvělých knížek, že člověk ani neví, kterou číst dřív. Proto jsem si pro vás připravila pět titulů, které jsem v letošním roce stihla přečíst a chtěla bych vám je doporučit.

Probuzení Simona Spiera

Tahle knížka je jedna z nejroztomilejších, jaké jsem poslední dobou četla (a to nejen kvůli sušenkám Oreo). Vypráví o Simonovi, který je gay a dopisuje si s tajemným klukem jménem Blue. Jenže to vypadá, že jeho tajemství vyjde na povrch jinak, než by si přál. Děj má spád, ale autorce se zároveň podařilo skvěle rozvinout všechny charaktery. Nejvíc jsem si zamilovala Simonovu rodinu a kamarády, kteří ho podporovali v dobrém i zlém.

Bez naděje

Nemůžu uvěřit tomu, že jsem se téhle knize vyhýbala tak dlouho! Od Colleen Hoover jsem už pár titulů četla, ale k tomu nejznámějšímu jsem se dostala až teď. Bála jsem se totiž, že Bez naděje bude přechválená, ale opak je pravdou. Colleen Hoover mě už zase dostala do kolen skvělou kombinací romantiky a temnoty. Hrdinové, zápletka, styl psaní… všechno v téhle knize hodnotím na sto procent. A mám chuť na další autorčiny knihy.

Láska v prachu hvězd

Pokud rádi čtete Johna Greena, příběhu o lásce Henryho a Grace se nemůžete vyhnout. Moc jsem si oblíbila autorčin styl psaní a potěšil mě i skvělý humor a spousta pěkných citátů. Zároveň ale nejde o žádnu knihu filozofie – děj se rozjíždí hned na začátku a už se nezastaví. Čtení z pohledu Henryho bylo příjemné a osvěžující, protože je to zkrátka kluk a mezi běžnými vypravěčkami young adult knih vyčnívá.

Tažení do Tearlingu

Touhle knihou se prokousávám právě teď, ale i tak jsem ji musela zařadit do nejlepších za letošní rok. První díl (Královna Tearlingu) mě dostal hlavně díky intrikám a skvělé hlavní hrdince. V pokračování téhle fantasy trilogie se autorka hodně posunula jiným směrem, ale přesto zůstává kniha čtivá a plná tajemství. Dozvídáme se víc o hlavní hrdince, která postupně dospívá názory i charakterem, a zároveň i o světě, ve kterém se příběh odehrává. Pro fanoušky prvního dílu je to rozhodně nutnost!

Tíha vesmíru

Jennifer Niven se rozhodla, že potřebuje každému čtenáři předat poselství, a tak napsala Tíhu vesmíru. Je to zkrátka čtení s vyšším a ušlechtilým cílem, který přesahuje běžné young adult románky. Nečekejte ale ani sluníčkovou lásku na první pohled – autorka se pustila i do důležitých témat, jakým je třeba šikana. Zároveň kniha hodně stojí na postavách a já si protagonisty Libby i Jacka oblíbila hned od prvních řádků.