Oddechová young adult pro chvíle pohody!

 •

Pravidla se mají porušovat jsou novým počinem nakladatelství Yoli, které pro nás vždy chystá tvorbu v žánru young adult. Tentokrát dílo nadchne především cílové čtenářky.

Chybí vám přátelé, protože školy a všechno, co vás těšilo i tak trochu štvalo, je uzavřené a nezbývá, než tvrdnout doma? Tak právě pro vás je knižní novinka, která se týká změn v životě, v přátelství a v lásce.

Amber je osmnáctiletá dívka, která je v posledním ročníku střední školy a moc se těší na vysokou, kterou jí však matka plně neschvaluje. Se svou matkou totiž Amber zrovna nevychází, protože od té doby, co od nich v pěti letech odešel otec, se u nich střídají muži. V prologu zjistíte, že po odchodu strýčka si Amber sepíše seznam pravidel, podle kterých se rozhodně hodlá řídit a také se jimi o dva roky později řídí. To už má Ambeřina maminka nového partnera a tentokrát se stěhují k němu. Amber se do vybalování vůbec nežene. Kdoví, jak dlouho tenhle nový vztah vydrží, že ano. Navíc se nechce upínat na něco, co je vlastně krátkodobé a jen by jí to mohlo zlomit srdce. Bezpečným bodem jejího života se tak stává Buffy, fenka vlčáka, kterou našla přivázanou před zverimexem a od té chvíle vlastní nejen úžasného psa, ale také v daném krámku pracuje a vede výcvik psů. Jste-li pejskomilové, pak vás Ambeřin vztah ke zvířatům rozhodně potěší.

Dalším tématem, o které se autorka opírá, je právě změna partnerů ze strany matky a zvykání na nový domov. Přijetí skutečnosti, že se musí smířit s novým bydlištěm i strýcem Kevinem, který má o rok mladší dceru než je Amber. Najdou si k sobě ty dvě cestu? Navíc Camille má jako nejlepšího kamaráda kluka, který je vážně úžasný.

Shodou okolností se Jordan a Amber seznámí a nastupuje milé, kýžené přátelství, které je velmi hezky rozepsané a představené. Navíc nebude v tom přátelství přece jen trochu víc? Pokud ano, tak očekávejte hřejivost ve stylu young adult a tudíž nic nevhodného, co by zkazilo příjemnou atmosféru.

Pravidla se mají porušovat je kniha vhodná k relaxaci. Tématy vás příliš nezatěžuje, a přesto vám zobrazuje, jak se vše reálně může odehrát a že není jednoduché neustále si zvykat na nové členy domácnosti, když se váš rodič nemůže nebo nechce řádně usadit. Knihou vás provází sympatická hrdinka Amber, která působí dospělým dojmem a tak vás nečekají žádné hysterické výstřelky. Ba naopak, Amber se vždy snaží problémům vyvarovat, je to pohodářka, která dokáže být zábavná a milá.

Toužíte-li po něčem hlubším, tohle určitě není titul pro vás. V tomto případě je potřeba se uvolnit a užít si dynamické čtení a odpočinek, který nabízí. Já jsem tuhle jednohubku přečetla za pár hodin. Bavila mě, byla svižná a zábavná. Dokázala v pochmurných časech zahřát i pobavit a věřím, že vám poskytne to samé. Užijte si čtení!

Ivona Šabíková