7 důvodů, proč si přečíst novinku Spolu a každý zvlášť

 •

O young adult sbírce Spolu a každý zvlášť už jste pravděpodobně slyšeli, nedávno se např. četla ve společném čtení s Yoli. Pokud vás alespoň trochu zaujala, přečtěte si několik důvodů, proč se do knihy pustit.

1.Zvednete si náladu

Sice se vám může zdát trochu zvláštní, že čtení o koronavirové situaci vám může vykouzlit úsměv na rtech, ale v knize Spolu a každý zvlášť to možné je. Všechny povídky jsou totiž neskutečně milé, laskavé a některé i dost vtipné. A takovéto odreagování dle mého všichni potřebujeme.

2. Zjistíte, že v tom nejste sami

Ač jsou příběhy plné roztomilosti, samozřejmě ukazují i negativní stránky života, který se všem v předešlých měsících otočil vzhůru nohama. Autoři prostřednictvím hlavních postav umožňují nahlédnout do pocitů teenagerů a také píší o tom, s čím vším se musí nejen právě teď potýkat. V knize se tak najde naprosto každý a zjistí, že to mají všichni na celém světě podobně.

3. Knihu přečtete za jedno odpoledne

Už dlouho se mi nestalo, že by se nějaká kniha četla tak dobře. Díky poměrně krátkým povídkám budete hned na konci, i když byste vlastně rádi pokračovali i dále. Autorům se téma povedlo zpracovat bravurně a díky jejich spisovatelským zkušenostem i velice čtivě, což je jedno z největších plusů knihy.

4. Každý si najde svůj oblíbený příběh

Na sbírkách miluji to, že si v nich každý čtenář najde své oblíbené příběhy, ale samozřejmě i ty slabší. Každý má tak jiný vkus a pokud mu nesedne jedna povídka, může mu sednout ta další. Podle mě se tak určitě nemůže stát, že byste neměli svého favorita! Třeba na prvním místě mého žebříčku je povídka Jednou, která byla fantastická.

5. Obálka je prostě boží!

Co si budeme, kdo by nemiloval povedené obálky? Spolu a každý zvlášť ji má nádhernou, navíc se na ni zaměřte při čtení, souvisí s některými povídkami. Můžete si tak spojovat různé souvislosti a představovat si postavy ještě detailněji.

6. Ve sbírce je možná povídka od vašeho oblíbeného autora

Nevím jak vy, ale pokud má svůj text v nějaké sbírce můj oblíbený autor či autorka, musím ji mít. V této převažuje více spisovatelů, kterým vyšla kniha v zahraniční, má tu ale povídku např. Erin A. Craigová, která napsala Dům soli a smutku, nebo také Rachel Lippincottová, od níž jste už mohli číst Pět kroků od sebe.

7. Každá povídka je originální

Nemusíte se bát, že by se příběhy opakovaly a tzv. „vykrádaly,“ každá povídka je svým způsobem jiná a originální. Rozhodně tedy nebudete číst o tom samém pořád dokola.

Věřím, že vás důvody přesvědčily a že se vám bude kniha líbit!

A pokud byste se chtěli do společného čtení s Yoli zapojit příště, sledujte Instagram nakladatelství, kde se to následně dozvíte.

Patrik Kříž

(@bookbypatrik)