Je láska na prd?

 •

Autorka Wibke Brueggemanová vyrostla v severním Německu a na jihu Spojených států. Má vystudovanou vysokou školu v Anglii Bath Spa, kde se také stala držitelkou ceny Writing Award. Láska je na prd je její debutový román.

Setkáváme se v něm s patnáctiletou Phoebe, která si myslí, že je láska ponižující a zbytečná věc. Po tom, co se její nejlepší kamarádka Polly zamiluje, se Phoebe rozhodne, že tuhle chybu ona nikdy neudělá. Vše ale změní její práce v second handu, kde narazí na Emmu, která v ní probudí nečekané city…


Láska je na prd je taková klasická oddechovka, hlavní hrdinku Phoebe jsem si oblíbila už po pár stránkách, není obtížné se s ní ztotožnit. Sice vás někdy bude rozčilovat její paličatost a tvrdohlavost, ale určitě si ji zamilujete pro její úžasný smysl pro humor! Stejně tak si určitě zamilujete Emmu, protože někoho tak laskavého si prostě nejde nezamilovat a s Phoebe se navíc skvěle doplňují.


S krátkými kapitolami a svižným čtením vyprávění budete mít knihu přečtenou opravdu rychle. Rozhodně příběh patří mezi ty, které vás vytáhnou ze čtecí krize.


Láska je na prd bych rozhodně zařadila mezi humorné knihy, protože se nad ní zasmějete, já osobně jsem se u knihy pobavila hodně. Romantická linka v knize se objevuje až úplně na konci, takže pokud jste fanoušky pomalejší romantiky, tak se vám bude určitě zamlouvat. Já pomalou romantiku tolik nemusím, ale věřím, že si najde spousty jiných čtenářů, kteří ji mají v knihách rádi.

I pokud normálně nečtete LGBT knihy, tak si myslím, že byste této knize měli dát určitě šanci, jelikož tohle téma zabírá jen minimum knížky a příběh vás celkově mile překvapí a rozesměje.

Jak je napsáno na zadní straně obálky, Láska je na prd by se mohla líbit všem fanouškům seriálu Sex Education, s čímž musím jedině souhlasit, protože se oba zabývají stejným tématem a knížka stejně jako seriál byla neuvěřitelně chytlavá.

Moc se mi líbilo, jak se autorka zábavnou formou popasovala s LGBT tématikou a u knihy jsem velmi ocenila, že se jedná o vztah mezi dvěma dívkami, a ne o vztah mezi dvěma chlapci. Se vztahem mezi chlapci jsem se setkala už nesčetněkrát v YA literatuře jako třeba v knihách Muffin a čaj nebo Koláčky a spiklenci od Thea Addaira, ale se vztahem mezi dvěma dívkami jsem se zatím setkala pouze jednou, a to bylo v knize Holka mimo rytmus od Becky Albertalli. Proto jsem ocenila, že se autorka tady věnovala vztahu mezi dívkami.

Láska je na prd je knihou, která vám po dočtení vykouzlí úsměv na tváři a já pevně věřím, že si její čtení užijete stejně, jako jsem si ho užila já.

Veronika Frantová (veronica_between_books)