Lze začít znovu?

 •

Skvělé autorky knihy Pět kroků od sebe přišly s další skvělou knížkou – Celou tu dobu!

Kyle a Kimberly jsou na střední škole tím nejdokonalejším párem, dokud nedojde k tragické autonehodě. Kyle se probudí v nemocnici s vážným zraněním mozku a Kimberly nehodu nepřežije.

Kyle se vyrovnává s těžkou ztrátou své přítelkyně a pocitem viny a nikdo z jeho blízkých nerozumí tomu, čím si Kyle prochází, až na záhadnou dívku Marley, která Kyleovi rozumí více, než kdokoliv jiný…

Tohle byla jedna z knih, na kterou jsem se ohromně těšila. Na začátku musím přiznat, že jsem od knihy měla velká očekávaní, hlavně kvůli anotaci, která mě na knihu nalákala. Jsem ale ráda, že mě kniha vůbec nezklamala, ale příjemně překvapila.

Bylo zvláštní číst celý příběh z pohledu kluka a ne holky, ale o to více byl příběh zajímavější a pestřejší.

Kniha se zaobírá vážnými tématy a rozhodně to není žádné oddechové čtení, ale kniha, která vás emočně zničí a rozpláče.  Myslím si, že by si ji každý měl přečíst, jak jsem řekla, zaobírá se dost vážnými tématy, o kterých je třeba více mluvit.

Do knihy se dalo rychle a snadno začíst, stránky mi mizely mezi prsty a já si čtení celé této knížky ohromně užila. Hlavního hrdinu jsem si oblíbila po několika stránkách, Kyle byl milý a citlivý kluk, který měl srdce na pravém místě.  Líbilo se mi, jak autorky zpracovaly téma Kyleova traumata ze smrti blízkého. S Kylem sem opravdu soucítila už od začátku a bylo mi ho neskutečně líto.

Při čtení jsem se nemohla dočkat, až se na scéně objeví Marley, a když se tak konečně stalo, zamilovala jsem si ji snad více,  než hlavního hrdinu. Marley byla tichá a milá a strašně moc se mi líbilo, jak se společně s Kylem vypořádávali se svými těžkými ztrátami a navzájem si pomáhali je překonat.

A nakonec musím pochválit dokonalou obálku, která je naprosto okouzlující a mně osobně se líbí více,  než obálka knihy Pět kroků od sebe.

Čtení této knihy jsem si opravdu moc užila, několikrát mi ukápla i slzička a já pevně věřím, že se v budoucnu k této skvělé knížce vrátím.

Veronika Frantová (veronica_between_books)