Kniha, která ve vás vyvolá gejzír emocí

 •

Spisovatele Aleše Novotného jste už mohli zaznamenat díky debutu Pamatuj na smrt. Teď přichází s novinkou Zvěsti, jež zasáhne i ty nejchladnější čtenáře.

V příběhu se můžete potkat s několika obyvateli města. S Kryštofem, jenž řeší vztah se svojí přítelkyní a svým nevlastním bratrem Tomášem, kterého nemůže vystát. S Karin, kterou už omrzel vztah s majetnickým přítelem. Dále s Juliánem, který to doma s rodiči nemá lehké. Také s Matyášem, který před ostatními tají svůj poměr. A nakonec s Danielou, která se nedávno přistěhovala s mámou a obě se snaží zapomenout na minulost.

Do toho všeho bylo před půl rokem nalezeno spolužáka Erika. A když se objeví další tragédie, všichni začnout pochybovat o tom, že to byla jen náhoda.

Ačkoli se může zdát, že je v knize spousta hlavních postav, věřte mi, že při čtení za to budete rádi. Každá totiž čtenářům něco předává a hlavně má nějakou roli, která je pro příběh důležitá. Když se po pár kapitolách zorientujete, střídání kapitol a pohledů vás bude neskutečně bavit.

Jelikož jsem nečetl autorův předchozí titul, byl jsem mile překvapen, jak skvěle píše. Příběh byl chytlavý, dramatický a jak už jsem psal v titulku, vyvolá ve vás gejzír emocí. Už dlouho ve mně kniha nevyvolala tolik pocitů jako právě Zvěsti. (Na to pozor, titul obsahuje citlivá témata, která mohou být pro někoho znepokojivá.) S tím je ale spojena spousta důležitých myšlenek a myslím si, že může příběh a jeho prvky spoustě čtenářům pomoct.

Pokud byste si chtěli přečíst kvalitní dílo od českého autora, moc Zvěsti doporučuji! Já se zase poohlédnu po předchozí knize, nepochybuji o tom, že bude minimálně také tak skvělá.

Patrik Kříž

(@bookbypatrik)