Jak se jen rozhodnout?

 •

V knize se setkáváme s osmnáctiletou hlavní hrdinkou Paige, pro kterou i ta nejmenší rozhodnutí, jako co si dá k večeři, představují jeden velký problém. Nyní ale Paige musí čelit ještě většímu rozhodnutí – musí si totiž vybrat, jestli stráví vánoční prázdniny s Fitzem – se svým nejlepším kamarádem, do kterého je už roky tajně zamilovaná – nebo odjede se svojí mámou do kouzelného New Yorku, který chtěla vždycky navštívit…

Buď, anebo je roztomilý románek o osudu a sebepřijetí, který vám při čtení vykouzlí úsměv na tváři. Knížka ale není nejen úsměvná, ale také se zabývá vážným tématem, a tím jsou úzkosti, kterými naše hlavní hrdinka trpí.

Paige mi byla velmi sympatická, i když občas dělala hloupá rozhodnutí.  Ráda jsem sledovala její cestu tímto příběhem a objevování sebe sama. Musela čelit svým bojům s úzkostí a naučit se, že člověk nemusí být dokonalý, aby našel štěstí.

Také jsem si oblíbila postavu  Fitze – a myslím, že Fitze si prostě nejde nezamilovat. Je to sice občas trochu trouba, ale jinak hodný kluk, který má srdce na pravém místě a taky má slabost pro velká romantická gesta.

Kniha se četla dobře, na začátku bylo čtení trošku pomalejší, ale jakmile události nabraly spád, četla se poměrně rychle a zvládla jsem ji ve volných chvílích během tří dnů.

Zpočátku jsem byla trochu zmatená ze skutečnosti, že kniha přepíná mezi dvěma možnými osudy každou druhou kapitolou, ale neměla jsem ve výsledku problém si zvyknout. Bavilo mě sledovat současně oba příběhy zároveň a pozorovat, kam hlavní hrdinku její vlastní rozhodnutí zavedou. Kupodivu to nebylo vůbec chaotické a dobře jsem se mezi oběma osudy nakonec zorientovala.

Romantická linka v knize byla originálně napsaná, líbilo se mi, že jsem se v každém příběhu setkala s jiným milostným trojúhelníkem.

Na knize mě bavila zimní atmosféra – zima je totiž mým nejoblíbenějším ročním obdobím, takže bylo příjemné se do zimy opět vrátit prostřednictvím této roztomilé knížky, která se odehrává v době vánočních prázdnin.

Buď, anebo by neměla minout nikoho z vás, jelikož je to roztomilá, zábavná a romantická knížka, která vás snadno vtáhne do děje a zaručeně pobaví.

Veronika Frantová (veronica_between_books)