Peníze, dítě, nebo život? Maverick má před sebou těžké rozhodnutí

 •

Růže v betonu je nejnovější knížkou autorky Angie Thomasové, která napsala například Vypálenou nenávist (podle této knihy se natočil i film na Netflix). Hlavní postavou je sedmnáctiletý Maverick, který najednou zjistí, že má dítě.

Tento příběh mě taky chytil a už nepustil. Ráda jsem sdílela “život” s Maverickem, prožívala jeho trable a strasti. Gang, škola, dítě, problémy s penězi. A spoustu jiných životních situací, které se mohou stát opravdu každému. Fandila jsem mu a tak nějak doufala, že ze všeho vyjde jako vítěz. Není jednoduché uživit rodinu a kor když jste sám v podstatě ještě dítě a chodíte do školy.

Angie Thomasová ve svých knihách rozebírá spoustu témat, která nejsou tolik běžná. Ale je to potřeba. Od drog, rasové nenávisti až po nezletilé rodiče. Poslední dobou objevuji samé knížky, které bych si možná dřív nevybrala – obsahují něco například z romantiky nebo young adult literatury, ale také něco kontroverzního. A musím říct že mě moc baví!

Je to skvěle podané! Kniha je napsaná zábavnou a čtivou formou. Velmi mě bavila a čtení jsem si užila od první do poslední stránky. Je to čtivo, které neodložíte (nebo maximálně na malou pauzu) a nutí vás číst dále. Oceňuji  velmi pěknou obálku, která na první pohled zaujme.

Takže pokud čtete young adult nebo klidně i romantiku, myslím, že tato knížka je jako stvořená právě pro vás! Můžete tak s Maverickem zjišťovat, kam až sahá jedno rozhodnutí.

Klára